O Nas 1

nieustannie szukamy piękna, w ludziach, sytuacjach, życiu

Dziękujemy, że nas odwiedziliście! To my: Kasia i Kuba, fotografowie, przyjaciele, małżonkowie, od 2010 roku tworzący Malachite Meadow. Mieszkamy w Krakowie, ale tak naprawdę wszędzie nas pełno. Kochamy podróżować i trudno usiedzieć nam w jednym miejscu. Jesteśmy wrażliwi na ludzi, światło i świat ale do życia podchodzimy z dużą dawką humoru. Wiedzieliśmy od początku powstania idei bycia fotografem ślubnym, że chcemy ocalić od zapomnienia te momenty, w których ludzie są pełni emocji, autentyczni i szczęśliwi. Mamy niezwykły zaszczyt być koło zakochanych od tak wielu lat i w ogóle nam się to nie nudzi. Jeśli chcecie poznać nas trochę lepiej, weźcie kawę w dłoń i przewijajcie dalej.

Jesteśmy Malachite Meadow. Fotografujemy najpiękniejsze i najbardziej eleganckie śluby w Polsce i Europie

O Nas 2

13 lat doświadczenia, pasja, która stała się zawodem

W swojej pracy bazujemy głównie na fotografii reportażowej i portretowej, chętnie wplatamy elementy mody, czarujemy kolorem i światłem. Jesteśmy trenerami w autorskim projekcie “Malachito. Work Life Balance – trening dla fotografów”, spikerami wielu branżowych konferencji m. in. międzynarodowej “Boring Workshop” i lokalnej “Looks Like Film Kraków”,  oraz podcastów dla fotografów ślubnych. Współpracujemy z najlepszymi agencjami ślubnymi w Polsce.

500+

sfotografowanych ślubów

400+

przeszkolonych osób

19

udziałów w konferencjach

41

odwiedzonych krajów

Malachite meadow to fotografie ale też:

Wszystko zaczęło się u nas od miłości do fotografii. Jako pierwsza pojawiła się fotografia ślubna, spełniamy się w niej od kilkunastu lat, ale tak samo mocno zaczęły nas pasjonować kolejne odnogi, które zaczęły z niej kiełkować. Pokochaliśmy opowiadanie historii za pomocą zdjęć, znajdziecie to zarówno u nas na stronie w zakładce „Historie” oraz na bieżąco w Instagram Stories. Od 5 lat prowadzimy autorskie Warsztaty Fotografii Ślubnej, przeszkoliliśmy ponad 400 osób i powoli możemy powiedzieć, że wzmocniliśmy nowe pokolenie Fotografów Ślubnych w Polsce. Naszą największą życiową pasją są podróże, poznawanie nowych kultur i miejsc, z każdej podróży dzielimy się naszymi fotografiami i spostrzeżeniami, pragnąc zabrać odbiorców w najpiękniejsze zakątki świata.

O Nas 3

Występujemy w 4 rolach:

01. Fotografów Slubnych

02. Storytellerów

03. Nauczycieli

04. Podrózników

z tego jesteśmy dumni

O Nas 4

pełni pasji zawodowcy #1

Napawa nas dumą, to, że od kilkunastu lat spełniamy się w roli fotografów ślubnych i z najwyższą starannością i indywidualnym podejściem wchodzimy w każdą nową historię ślubną. Fotografujemy w całej Polsce i poza jej granicami, regularnie pracujemy na ślubach we Włoszech, Szwecji i Norwegii. Nasza praca opiera się na relacjach i najważniejsze jest zdobycie zaufania naszych Par, gdy je zdobędziemy, możemy bez przeszkód realizować się fotograficznie, spełniać
ich oczekiwania i kreować najpiękniejszą wersję wizualną Dnia Ślubu. Można powiedzieć, że nadal „nie najedliśmy się ślubami”, ciągle nam mało, ciągle jesteśmy ciekawi tego co na nas czeka.

Warsztaty fotograficzne #2

Od 2018 roku prowadzimy autorskie Warsztaty Fotografii Ślubnej, przeszkoliliśmy ponad 400 osób i przeprowadziliśmy 33 edycje w różnych częściach Polski. Celem naszej pracy jako edukatorów jest zarażanie pasją i ciekawością świata, promowanie zawodu fotografa jako prestiżowego i pozwalającego na realizowanie się zarówno od strony artystycznej jak i technicznej. Wierzymy,  że poprzez ciekawy storytelling, dobrą znajomość sprzętu fotograficznego i jego zastosowania oraz umiejętną pracę z ludźmi, zawód fotografa ślubnego
może być źródłem nieustannego rozwoju oraz satysfakcjonującym zawodem

O Nas 5
O Nas 6

Zobaczyliśmy kawał świata #3

Z aparatem w ręku i przy wsparciu Canon Polska, pojechaliśmy w najdalsze i najpiękniejsze zakątki świata. Ciekawość ludzi, innych kultur i piękna przyrody popycha nas do coraz dalszych podróży, z których przywozimy cenne pamiątki w postaci setek zdjeć. Z chęcią dzielimy się tym co zobaczymy z osobami śledzącymi nasz profil. Zawsze towarzyszy nam uczucie, że chcielibyśmy jak najwierniej pokazać, to co widzimy i czego doświadczamy, tak, by ktoś podróżując wirtualnie z nami poczuł się zainspirowany i zabrany w kolorową podróż przez szkła naszych obiektywów. Podróże nas uczą, uwrażliwiają, trochę zmieniają na lepsze i są niekończącą się inspiracją i źródłem ogromnej motywacji.

Jestem Kasia

Jestem humanistką, z wykształcenia i doświadczenia psychoterapeutką i nie ukrywam, że w pracy z ludźmi czuję się najlepiej. Jestem samoukiem fotograficznym, a swoje
skrzydła rozwijałam realizując projekty fotograficzne i dokumenty społeczne dla lokalnej społeczności informacyjnej. Połączenie niezwykle wysokiej empatii oraz ogromnego wyczucia estetycznego zaowocowały tym, że uwielbiam to co robię, lubię o tym dużo mówić i mam ogromne szczęście, że wiele osób chce o tym posłuchać.

Od małego uwielbiałam patrzeć na ludzi, zastanawiać się dokąd idą, po co idą, kogo kochają, co teraz czują, co niosą? Do dziś się przyglądam i cenię sobie zaproszenie do czyjegoś świata chociaż na chwilę. Sednem fotografii jest dla mnie człowiek i jego relacja z bliskimi. Pamiętam o grze światła i o kompozycji, ale bez osób fotografie są dla mnie niepełne. Ta fascynacja wewnętrznym światem sprawiła, że zostałam psychoterapeutką – to moja druga wielka pasja – świat ludzkich emocji. Jednym słowem lubię ludzi. Lubię też jeść i podróżować. I ciągle mam poczucie, że tego pierwszego robię nieco za dużo, a tego drugiego wciąż za mało. Czasem moje drugie imię to Nostalgia, ale do większości spraw podchodzę z dużą ilością humoru. Jestem niepoprawnie zakochana w USA.

Jestem Kuba

Z wykształcenia jestem fotografem i filozofem, ukończyłem Krakowskie Szkoły Artystyczne na kierunku Kreatywna Fotografia. Mój dyplom fotograficzny zatytułowany „O uważności” został wyróżniony przez międzynarodowych kuratorów, a nagrodą i wielką przyjemnością była prezentacja eseju fotograficznego na zagranicznych warsztatach w Domu Fotografii w Słowackim Liptowskim Mikulaszu. Przyznam, jestem gadżeciarzem i ogromny fanem nowych technologi, nieustannie testuję nowinki sprzętowe. Pracowałem jako fotoreporter, dokumentując wydarzenia bieżące dla „PolskaPress” i dało mi to ogromna dawkę doświadczenia i inspiracji, a od 2010 roku jestem wchłonięty w branżę ślubną po uszy.

Fotografowanie jest dla mnie naturalne ale zarazem niezwykłe. Studiowałem fotografię, pracowałem w prasie, fotografowałem dla dużych firm. Teraz głównie fotografuję ludzi, opowiadam Wasze historie dla Was. Jestem dociekliwy. Będę Was podglądał, stał z boku i uczciwie pokazywał co zobaczyłem. Nie jestem reżyserem, nie powiem Wam jacy macie być, ale mam dużo energii, którą chętnie się z Wami podzielę. W pracy zawsze daję z siebie 100% i nie mogę wysiedzieć w jednym miejscu. Czasem przydaje się mocna kawa, a ją bardzo lubię. Lubię być w ciągłym ruchu, nudzi mnie nuda.

Joiun Our Next Trip

O Nas 7

New York

Tuscany

Como

Australia

Paris

Iceland

Norway

Dla Fotografów
Social
Kontakt

Nie możemy się doczekać by poznać Waszą historię. Koniecznie wypełnijcie formularz kontaktowy by sprawdzić naszą dostępność. Prosimy zwracajcie się do nas po imieniu -

Kasia i Kuba